PAYLAŞ

Bu yazımızda yükledikten sonra herhangi bir sebepten dolayı silmek istediğiniz ama bir türlü silemediğiniz Eset Nod32 Antivirüs programını nasıl silebileceğinizi anlattık.

Eset Nod32 antivirüs programı; tarihi çok geçmişe dayanan, köklü bir antivirüs programı olma ünvanına sahip. Tabi ne kadar köklü olsada çoğu virüsü hala engelleyemiyor. Bunun nedeni ise gün geçtikçe yeni virüslerin ortaya çıkması.

Eset Nod32 Antivirüs Programı Nasıl Silinir?

  • İlk olarak programı “Denetim Masası” üzerindeki “Program Ekle/Kaldır” bölümünden kaldırmayı deneyin.

Eğer program hala silinmediyse, 

  • Bilgisayarınızı kapatın ve açarken “Güvenli Mod” ile başlatın. (Bilgisayar açılırken F8 veya F10 tuşlarını sürekli basmanız gerekiyor.)
  • Sonrasında güvenli modda açılan bilgisayarınız üzerinden programın kurulu olduğu dosyaya girin. (Genellikle bu dosya “C:\Program Files\Eset” klasörüdür.)
  • Sonrasında bu klasörü tamamen silin.
  • Sonrasında bilgisayarınızı normal bir şekilde yeniden başlatın ve “CCleaner” gibi yardımcı bir program kullanarak kayıt defterindeki “Eset Nod32” programından kalan kalıntıları temizleyin.

Yukarıda anlatmış olduğumuz işlemleri sırasıyla uygulayarak, Eset Nod32 Antivirüs programını tamamen sorunsuz ve kalıntısız bir şekilde silebilirsiniz. Eğer hala programı silemiyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here