PAYLAŞ

Bu yazımızda zaman zaman kilitlenme, açılmama, donma ve bunun gibi hatalar ile karşılaştığımız Google Chrome uygulamasında ki bu hataları nasıl çözebileceğinizi anlattık.

Google Chrome, sürekli güncelleme alıyor ama hala kilitlenme, açılmama, donma ve bunun gibi hatalar verebiliyor. Bu tür hatalar ile karşılaşanlar gerçekten büyük bir kitle. Bizde bu kadar hata alan kişilere bir çözüm sunabilmek için bu yazıyı hazırladık.

Google Chrome Açılmıyor Hatası Nasıl Çözülür?

  • Chrome Belleğinde Yer Açın!

Yukarıda belirttiğimiz hatalardan herhangi bir tanesine denk geldiğiniz sekme dışındaki bütün sekmeleri kapatın. Bilgisayarınızda çalışan diğer program ve uygulamaları da kapatın. Eğer herhangi bir indirme yapıyorsanız, durdurun. Yükleyip, kullanmadığınız Chrome eklentilerini kaldırın. Son olarak hata aldığınız sekmeyi yenileyin.

  • Bilgisayarınızı ve Chrome’u Yeniden Başlatın!

Türklerin bir numaralı taktiği olan “kapat/aç” taktiğini denemekten hiçbir zarar gelmez. Esasında bu yöntem sayesinde kapatıp, açtığınız uygulama veya programı en stabil(sorunsuz) haline getirebilirsiniz. Google Chrome‘u kapatın ve yeniden başlayın. Sonrasında hata aldığınız sayfayı tekrardan yükleyin. Eğer Google Chrome‘u yeniden başlattığınızda hata çözülmez ise bilgisayarınızı da yeniden başlatın.

  • Kötü Amaçlı Yazılımları (Virüsleri) Kontrol Edin!

Bu işlemi Google Chrome temizleme aracını kullanarak halledebilirsiniz. Bu araç sayesinde istenmeyen (kötü amaçlı) yazılımları bularak, kaldırabilirsiniz. Bu araç Windows işletim sistemine özeldir. Eğer Mac kullanıyorsanız, “MalwareBytes” programını kullanabilirsiniz.

Google Chrome Temizleme Aracı‘nı indirmek için buraya tıklayın.

MalwareBytes programını indirmek için buraya tıklayın.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemler sayesinde Google Chrome programında karşımıza çıkan, “Google Chrome Açılmıyor” hatasını çözüme kavuşturabilirsiniz. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here