PAYLAŞ

Bu yazımızda Google Chrome üzerinden anasayfanızı değiştirmek istediğinizde karşınıza çıkan, “Anasayfa Değişmiyor” hatasının çözümünü işledik.

Google Chrome‘un verdiği bu hatanın birçok nedeni olabilir. Böylelikle birçok çözüm yolu da mevcut. Böyle bir hata alıyorsanız, korsan bir yazılım tarafından anasayfanız ele geçirilmiş olabilir. Böylelikle sürekli olarak reklamlar ile karşılaşmanız da gayet normal. Böyle bir durum oluştuğunda çözüm yolu ise çok basit!

Google Chrome Anasayfa Değişmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

İlk olarak AwCleaner kullanarak bu hatadan kurtulabilirsiniz. Bu programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Programı yükleyip, kullandıktan sonra hala bu hata ile karşılaşıyorsanız ve program kullanmadan bu hatayı çözmek istiyorsanız, tarayıcınızın ana sayfasını sıfırlayarak da bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Google Chrome Anasayfa Nasıl Sıfırlanır?

  • İlk olarak Chrome‘un sağ üst köşesinde yer alan “üç nokta” simgesine tıklayın ve Ayarlar bölümüne tıklayın.
  • Ayarlar bölümü açıldıktan sonra sol üst kısımda bulunan “üç çizgi” simgesine tıklayın ve açılan menüden Görünüm seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada üst kısımda bulunan “Ana Sayfa Düğmesini Göster” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretli konuma getirin.
  • Sonrasında aşağısında açılan bölümden istediğiniz ana sayfayı yazabilirsiniz.

Bu yöntemi denediğiniz de de sorun çözülmezse diye sizler için başka bir yöntemimiz daha var.

Peki Nedir Bu Yöntem?

  • İlk olarak masaüstünde bulunan Chrome simgesine sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada “Hedef” bölümünde  “C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe” yazdığına dikkat edin. Eğer başka birşey yazıyor ise silin. (Bilgisayarınız 64-Bit ise “Program Files” yerine “Program Files (x86)” da yazabilir.)

Anlatmış olduğumuz bu üç çözüm yolu ile bu hatadan kurtulabilirsiniz. Eğer bu işlemleri uyguladığınız halde hala “Anasayfa Değişmiyor” hatası ile karşılaşıyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here