PAYLAŞ

Bu yazımızda Grand Theft Auto(GTA) serisinden GTA 4‘ün özellikle Windows 7 işletim sistemini kullanan bilgisayarlardaki kasma hatasının çözümünü anlattık.

Rockstar Games‘in son oyunu olan GTA 5‘e rağmen, GTA 4 hala dünyanın en çok oynanan oyunlarından bir tanesi ama bu kadar çok oynayan kişi sayısına sahip olunca birkaç hatada beraberinde geliyor. Bu kadar farklı bilgisayar/oyuncu olduğu için farklı hatalarda çıkabiliyor. Bizde bu yazımızda özellikle Windows 7 işletim sistemini kullanan bilgisayarlardaki kasma hatasının çözümünü anlattık.

Bu kasma problemi bilgisayarın özelliklerinin düşük olmasından kaynaklanmıyor. Windows 7‘de bulunan bir hatadan dolayı oyunda kasma problemi yaşanıyor. Gelelim hatanın çözümüne.

GTA 4 Windows 7 Kasma Hatası Nasıl Çözülür?

  • İlk olarak “Başlat” menüsüne girin ve “Çalıştır” butonuna tıklayın.
  • Sonrasında açılan kutucuğa “msconfig” yazın ve enter tuşuna tıklayın.
  • Açılan ekrandaki üst bölümden “Hizmetler” sekmesine girin.
  • Sonrasında “Windows Olay Günlüğü” yazısının yanında bulunan tiki kaldırın.
  • Son olarak “Uygula” ve “Tamam” butonlarına tıklayın.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntem sayesinde Windows 7 işletim sistemini kullanan bilgisayarlardaki GTA 4 kasma problemini çözebilirsiniz. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

1 YORUM

  1. gta nın ilk ckan oyunlarını cocukken oynardım. çözünürlük simdiye gore cok kotu olsada bizi ekran karsısına dikerdi. cokta etkilenirdik oyunlardan.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here