PAYLAŞ

Instagram üzerinden fotoğraf veya video paylaşımlarınıza konum eklemek isteyebilirsiniz ama istediğiniz konumu bulamıyor musunuz?

Instagram üzerinden paylaştığınız fotoğraf veya videolarınıza konum eklemek istediğiniz zaman konum ekleme bölümünden arama yaparak bulmaya çalışabilirsiniz ama eğer bulamazsanız, yeni konum ekleyebilirsiniz.

Peki Instagram’a Yeni Konum / Mekan / Yer Nasıl Eklenir?

Malesef Instagram yeni bir konum eklemenize izin vermiyor ama konum arama bölümünde çıkan adresler Google Maps üzerinden alınıyor veya önceden açılmış olan adresler gözüküyor. Bu yüzden Google Maps‘e yeni bir yer ekleyerek İnstagram‘a yeni konum eklemiş olursunuz.

Peki Google Maps’e Yeni Yer / Mekan / Konum Nasıl Eklenir?

  1. Google Maps‘e ulaşabilmek için ilk olarak GMail hesabınıza giriş yapın. Eğer bir GMail hesabınız yok ise yeni bir tane oluşturabilirsiniz.
  2. GMail üzerinden Maps sekmesine geçiş yapın.
  3. Geçiş yaptıktan sonra harita üzerinden eklemek istediğiniz yeri seçin.
  4. Seçtiğiniz yeri kaydettikten kısa süre sonra bütün GPS‘lerde gözükecektir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemi uygulayarak Google Maps‘e istediğiniz yeri eklemiş olursunuz. Böylelikle Instagram‘a da yeni yer / mekan / konum eklemiş olursunuz. Eğer herhangi bir aşamada takılırsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Özet
Instagram'a Yeni Konum(Yer) Nasıl Eklenir?
Yazı Adı
Instagram'a Yeni Konum(Yer) Nasıl Eklenir?
Açıklama
Instagram üzerinden fotoğraf veya video paylaşımlarınıza konum eklemek isteyebilirsiniz ama istediğiniz konumu bulamıyor musunuz?
Yazar
Yayıncı
Hata Çözüm
Yayıncı Logo

1 YORUM

  1. ben sosyal paylasım sitelerinde konum paylasmayı doğru bulmuyoum. herkesin nerede olduğunu anında soylemeye gerek yok. bizim nerelere gittiğimz hangi bolgelerde gezdiyimiz an be an belli oluyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here