PAYLAŞ

Bu yazımızda LoL’e giriş yaparken karşınıza çıkan Bilinmeyen bir DirectX hatasından ötürü League of Legends başlayamıyor.” hatasının çözümünü anlattık.

League of Legends uzun yıllardan beri oynanan, Riot Games tarafından geliştirilmiş ve yayımlanmış bir oyundur. İlk olarak 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III’ın Defense of the Ancients haritasından örnek alınarak geliştirilmiştir.

Son zamanlarda oyuna giriş yapmaya çalışırken bir hata çıkmaya başladı. Tam oyun açılacakken “Bilinmeyen bir DirectX hatasından ötürü League of Legends başlayamıyor.” diye başlayan bir hata ile karşılaşıyorsunuz. Aslında bu hatanın çözümü çok basit ve çok kısa.

League of Legends DirectX Hatası Nasıl Çözülür?

  1. İlk olarak bilgisayarımıza DirectX‘in en güncel versiyonunu kurmamız gerekiyor. Bunun için buraya tıklayın ve en güncel DirectX verisyonunu indirin.
  2. Sonrasında ileri, ileri, ileri diyerek kurulumu tamamlayın.
  3. Sonrasında oyunun kurulu olduğu dosyaya girin.
  4. “Config” klasörüne girin ve oradaki “game” adlı dosyaya sağ tıklayarak, “Not Defteri” ile açın.
  5. Oradaki “Windows Mode” değerini 1 veya 2 olarak değiştirin. (Tavsiyemiz 2 yapmanız.)
  6. Son olarak değişiklikleri kaydedin.

Yukarıda anlatmış olduğumu işlemi uygulayarak LoL ‘de ki DirectX hatasından kurtulabilirsiniz. Herhangi bir aşamada takılırsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Özet
League of Legends "DirectX" Hatası Çözümü
Yazı Adı
League of Legends "DirectX" Hatası Çözümü
Açıklama
Bu yazımızda LoL'e giriş yaparken karşınıza çıkan "Bilinmeyen bir DirectX hatasından ötürü League of Legends başlayamıyor." hatasının çözümünü anlattık.
Yazar
Yayıncı
Hata Çözüm
Yayıncı Logo

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here