PAYLAŞ

Bu yazımızda genellikle oyun veya programlarda karşınıza çıkabilecek “Msvcp100.dll” dosyasının eksik olması üzerine verilen hatayı çözüme ulaştırdık.

Msvcp100.dll hatası, genellikle oyunlarda veya programlarda karşınıza çıkar. En çok görülen DLL hatalarından bir tanesidir. Mesela bir oyun oynamak istiyorsunuz, çok heveslendiniz ama açmaya çalıştığınızda bu DLL hatasını alıyorsunuz. Sakın moralinizi bozmayın. Çünkü bu hatanın çözümü hemen aşağıda ve çok basit.

Msvcp100.dll Dosyası Eksik Hatası Nasıl Çözülür?

Eğer herhangi bir DLL dosyasının eksik olduğuna dair (yukarıdaki resimdeki gibi) bir hata alıyorsanız, yapmanız gereken o DLL dosyasını bulup, System32 dosyasının içine atmak. Lafı daha fazla uzatmadan gelelim hatanın çözümüne.

  • İlk olarak yapmanız gereken buraya tıklayarak, “Msvcp100.dll” dosyasını indirin. (Vermiş olduğumuz link en güncel versiyonudur.)
  • Sonrasında bilgisayarınızdan “Windows’un kurulu olduğu disk > Windows > System32” yolunu izleyin.
  • Son olarak indirdiğiniz DLL dosyasını bu klasörün içine atın ve işlem tamam.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntem sayesinde “Msvcp100.dll Dosyası Eksik” hatasından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden aldığınız hatayı bize gönderebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here