PAYLAŞ

Bu yazımızda Samsung Galaxy S8 cihazında meydana gelen birkaç hatanın çözümünü, en basit yöntemler ile sizlere anlattık.

Samsung Galaxy S8, piyasaya çıktığı günden beri piyasadaki en popüler telefon olmaya devam ediyor. Bu kadar büyük kullanıcı kitlesine sahip olan bir telefonun, tabikide birçok hatası meydana çıkabiliyor. Bizde sizler için ortaya çıkan bu birkaç hatanın çözümünü anlattık.

Telefonun Ekranı Açıkken Yavaş Şarj Oluyor Hatası Nasıl Çözülür?

Duruma ilk bakıldığında bunun bir hata olduğu düşünülebilir ama bu Samsung firması tarafından alınan bir önlemdir. Ekran açıkken telefonun yavaş şarj olması, aslında telefonun ısınmaması için alınan bir önlemdir. Telefonun hem ekranın açık olması, hemde aynı zamanda şarj olması telefonu ısındıracağından dolayı Samsung tarafından bir önlem olarak alınmıştır. Özellikle bataryası patlayan Note 7‘den sonra Samsung‘un aldığı bu önlem, gayet gerekli gibi.

Video İzlerken veya Şarkı Dinlerken Ses Kendi Kendine Artıp/Azalıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Birçok Galaxy S8 kullanıcısı herhangi bir video izlerken veya şarkı dinlerken sesin kendi kendine artıp/azaldığını iddia ediyor. Hatta iddia eden kullanıcıların belli bir kısmı Samsung‘a sorunun donanımsal olduğu hakkında şikayette bulunmuş. Samsung‘da bu durumun yazılımsal olduğunu bildirdi ve kullanıcıların telefonu fabrika ayarlarına geri çevirmesi gerektiğini söyledi.

Yüz Tanımı Özelliği Başkalarını da Kabul Ediyor Hatası Nasıl Çözülür?

Günümüz teknolojisinde neredeyse her telefonda bulunan yüz tanıma özelliği gün geçtikçe daha da geliştiriliyor. Samsung Galaxy S8 cihazında diğerlerine göre daha çok geliştirilmiş bir yüz tanıma sistemi bulunuyor ama hala tam anlamıyla güvenilir bir sistem değil. Bazı durumlarda kişinin fotoğrafını gösterdiğiniz zaman veya benzer yüz hatlarına sahip kişiyi gösterdiğinizde kilidi direk olarak açıyor. Bu hatanın şimdilik bir çözüm yolu bulunmuyor. Bu konu hakkında verebileceğimiz tek tavsiye, bu güvenlik önlemini kullanmamanız olur.

Bazı Uygulamalar Kendi Kendine Açılıp/Kapanıyor Hatası Nasıl Çözülür?

Böyle bir hatayı alıyorsanız, yüzde doksan 16:9 formatındaki bir uygulamayı 18.5:9 formatında çalıştırmayı denemenizden kaynaklanıyordur. Birçok uygulama bu ekran formatına uygun hale getirildi ama hala bazı uygulamalar bu ekran formatına uygun hale getirilemedi. Bu hatayla karşılaştığınızda en kısa zamanda o uygulamayı kaldırın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here