PAYLAŞ

Bu yazımızda esasında internetten kaynaklı olan “Sınırlı Erişim Değiştirildi” hatasının çözümünü anlattık.

Günümüzde neredeyse çocukların bile ellerinden düşmeyen akıllı telefonların bize yararı olduğu kadar zararı da bulunuyor. Tabikide bu kadar artmış olan kullanıcı kitlesi ile birlikte hatalarda beraberinde geliyor. Bizde bu yazımızda yazılımsal problemlerden kaynaklanan ve telefonun bildirim alanında karşımıza çıkan “Sınırlı Erişim Değiştirildi” hatasının çözümünü anlattık.

“Sınırlı Erişim Değiştirildi” Hatası Nasıl Çözülür?

“Sınırlı Erişim Değiştirildi” hatası, genellikle internette gezinti yaptıktan sonra karşınıza çıkar. Bu durumu ortadan kaldırmak için ise birkaç çözüm yolu bulunuyor.

İlk Olarak İnternet Paketi

İnternet paketi bitmeye yaklaşan bir kullanıcının, bulunduğu bölgede internet hızı yüksek ise pakette bununla orantılı olarak daha hızlı bir şekilde biter. Eğer yukarıda belirtmiş olduğumuz bildirim sizde de çıktı ise internet paketinizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Eğer paketiniz bitime yakın ise telefon bunu otomatik olarak algılar ve telefon otomatik olarak internet ayarları üzerinde değişiklikler yapar. Eğer bu şekilde ise internet paketinizi yenilemeniz gerekmektedir.

Sorun Paket Değil İse Çekim Gücü

Bütün akıllı telefonlar; internete girebilmek, mesaj atabilmek, telefon ile görüşme yapabilmek için şebekeye ihtiyaç duyar. Şuan için en iyi şebeke ağı 4.5G olarak biliniyor ve bu şebeke ağı gerçekten de çok hızlı. Tabi bu hızın avantajı olduğu gibi dezavantajları da bulunuyor. Bu dezavantajlardan bir tanesi de yukarıda bahsetmiş olduğumuz bildirim. Telefonuzun şebekesini GSM/WCDMA ise WCDMA‘ya almaya dikkat edin. Bulunduğunuz bölgedeki şebeke gücü 4.5G‘den veya 3G‘den 2G‘ye düşer ise bu bildirim karşınıza çıkabilir.

Sorun Şebekede Mi Değil? O Zaman Telefonun Anteni

Akıllı telefonların içinde bulunan anten donanımı, telefona şebeke gücü sağlar. Böylelikle kolay bir şekilde görüşme yapabilir, mesaj atabilir ve internete girebilirsiniz. Tabi telefon çeşitli darbelere maruz kaldığında, anten donanımı zarar görebilir. Eğer böyle birşey olmuş ise telefonun çekim kalitesi düşer ve bu uyarı karşınıza çıkar. Eğer sorun böyle ise telefonunuzu en kısa sürede teknik servise götürmeniz gerekmektedir.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntem sayesinde “Sınırlı Erişim Değiştirildi” hatasını çözüme ulaştırabilirsiniz. Eğer hala aynı bildirimi alıyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here