PAYLAŞ

Bu yazımızda son zamanlarda Samsung cihazlarda fazlasıyla görülmeye başlanan “System UI Durduruldu” hatasının çözümünü anlattık.

Samsung; bir yandan yeni amiral gemilerini tanıtırken, bir yandan da daha önceden piyasaya sürmüş olduğu birçok modelinde ortaya çıkan “System UI Durduruldu” hatası çoğalmaya başladı.

Öncelikle çoğunlukla Galaxy Note 2, Galaxy Note 3, Galaxy S3 / S3 Mini, Galaxy S4, Galaxy S5, Galaxy S6 modellerine ortaya çıkan bu hatanın herhangi bir virüsten kaynaklanmadığını söyleyelim. Peki bu hatadan nasıl kurtulabilirsiniz?

System UI Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

  • İlk olarak Google Uygulamasın Önbelleğini Temizleyin!

Bu hatanın ana nedenlerinden birisi olan Google uygulamasının ön belleğini temizlediğiniz zaman, uygulama telefonu ilk aldığınız zamanki haline dönecektir. Bunu yapabilmek için;

  1. İlk olarak telefonunuzdan “Ayarlar > Uygulamalar > Google > Kayıt Yeri” yolunu izleyin ve açılan sayfadaki “Önbelleği Temizle” butonuna tıklayın.
  • Sonrasında Sistem Arayüzünün Önbelleğini Temizleyin!
  1. İlk olarak telefonunuzdan “Ayarlar > Uygulamalar > Sistem Arayüzü > Kayıt Yeri” yolunu izleyin.
  2. Sonrasında açılan sayfadaki “Önbelleği Temizle” butonuna tıklayın.

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemlerden herhangi birini veya ikisini de uygulayarak, “System UI Durduruldu” hatasından kurtulabilirsiniz. Eğer herhangi bir aşamada takılırsanız veya hatayı hala alıyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Özet
"System UI Durduruldu" Hatası Çözümü
Yazı Adı
"System UI Durduruldu" Hatası Çözümü
Açıklama
Bu yazımızda son zamanlarda Samsung cihazlarda fazlasıyla görülmeye başlanan "System UI Durduruldu" hatasının çözümünü anlattık.
Yazar
Yayıncı
Hata Çözüm
Yayıncı Logo

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here