PAYLAŞ

Bu yazımızda Windows 10 işletim sistemini kullananların zaman zaman karşılaştığı yetersiz disk sorunun çözümünü anlattık.

Windows 10 işletim sistemi, şuan daha yeni olmasına rağmen neredeyse dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi. Bu kadar çok kullanıcı kitlesine sahip olduğu için birkaç hata ortaya çıkabiliyor.

Windows 10‘da bulunan bir hata yüzünden hafızanız tamamen boş olsa dahi, işletim sisteminin yetersiz disk/düşük hafıza uyarısında bulunabiliyor. Bizde bu yazımızda sizlere bu hatanın çözümünü anlattık.

Windows 10 Yetersiz Disk Hatası Nasıl Çözülür?

Bu hatanın ana nedeni Windows 10 dosyalarının yüklendiği dosyalardan dışarı çıkmaması. (Tek bir alanda toplanması)

  • İlk olarak bilgisayarınızdan “Denetim Masası > Performans > Windows’un Görünümünü Ve Performansını Düzenle” bölümüne giriş yapın.
  • Açılan bölümde bulunan “Tüm sürücüler için otomatik olarak  disk belleği dosyası boyutunu yönetmek” seçeneğini kapalı konuma getirin.
  • Sonrasında Windows 10‘un yüklü olduğu diski seçtikten sonra “Özel Boyut” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan bölümden en büyük ve en küçük dosya boyutlarını kendinize göre ayarlayın.

Yukarıda anlatmış olduğumuz işlemi sorasıyla uygulayarak Windows 10 işletim sisteminde karşılaşabileceğiniz “Yetersiz Disk” hatasını çözüme ulaştırabilirsiniz. Eğer hala aynı hatayı alıyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here